18 Şub 2020

Ata Doruk Koleji İddialı Geliyor

Ata Doruk Koleji, deneyimli eğitim kadrosu, modern altyapısıyla öğrencilerini geleceğe hazırlamak için 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde kapılarını açıyor.

Ata Doruk Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Eylem Güler, ortaokul ve anadolu lisesi ile bu yıl Ata Bulvarı üzerinde modern kampüsü ile eğitim öğretime başlayacaklarını söyledi. Özel öğretimin son yıllarda hızlı bir gelişim gösterdiğine dikkat çeken Eylem Güler, Ata Doruk Koleji’nin “nitelikli eğitim” yaklaşımıyla farklılık yaratacağını söyledi.

Eğitim alanında önümüzdeki süreçte gerçek farklılaşmanın “nitelik” alanında olacağını vurgulayan Eylem Güler, “İnşaa edilen modern binalar ve teknolojik yatırımlara rağmen eğitimde gerçek yatırım alanını insan faktörü oluşturur. Biz yola çıktığımız ilk andan itibaren iyi bir eğitim kadrosu oluşturmaya odaklandık. Bu yolda da ciddi adımlar attık. Çok değerli, deneyimli yöneticiler ve öğretmenlerden oluşan bir kadro oluşturduk” dedi.

Hangi eğitim yöntemi uygulanırsa uygulansın öğretmenin mutlu ve huzurlu olmadığı koşullarda başarının gelmesinin çok zor olduğunu kaydeden Eylem Güler, “Biz bütün planlama ve hazırlık sürecinde bu konuyu çok önemsedik. Nitelikli eğitimi, nitelikli öğretmenlerimiz ile iyi bir eğitim yönetimiyle sağlayacağız” dedi.

12 KİŞİLİK SINIFLARDA BUTİK EĞİTİM

“Butik Okul” olmayı hedeflediklerini dile getiren Eylem Güler, “12 kişilik sınıflarla eğitim vereceğiz. Her sınıftan en fazla 3 şube oluşturacağız. Sınıf içinde öğretmen öğrenci iletişimini çok güçlü bir seviyede tutacağız” dedi.

Eğitim süreçlerinde akademik başarının kuşkusuz büyük önem taşıdığını ifade eden Eylem Güler, ancak ortaokul ve lise düzeyinde psikolojik ve sosyal gelişim düzeninin de öğrencilerin geleceğinde belirleyici olduğunu vurguladı. Yola çıkarken, “Başarı, özgüven ve mutlu bir gelecek için…” sloganını belirlediklerini kaydeden Eylem Güler, “başarının” akademik gelişimi, “özgüvenin” psikolojik ve sosyal gelişimi temsil ettiğini, bu iki alandaki başarının da öğrencileri mutlu bir geleceğe hazırlayacağını söyledi.

ULUSLARARASI DÜZEYDE DİL EĞİTİMİ

Okulda öğrencilerini spor ve sanat kulüpleriyle çok güçlü biçimde destekleyeceklerini dile getiren Eylem Güler, şunları söyledi:

“Aynı zamanda fizik ve kimya laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, fen ve teknoloji laboratuvarı, müzik ve resim atölyeleri ile öğrencilerimize modern bir altyapı sunacağız. Geliştiren kampüs anlayışıyla öğrencilerimizin tüm fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarını en etkin biçimde karşılayacağız. Yabancı dil eğitiminde de uluslararası standartlarda bir eğitim imkanı sunacağız.”

Çeşitli oranlarda burslarla akademik, spor ve sanat alanındaki başarılı öğrencileri desteklediklerini kaydeden Eylem Güler, “Liseye Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre öğrencilerimize ciddi burslar veriyoruz” dedi.