6 kişilik sınıflarda masa başı eğitim modelinde yeni bir dönem başlatıyoruz. Masa başı bireysel eğitim sistemine “Gelişim Odaklı Ders Öğretim Sistemini” uyguluyoruz.

Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır. Doğru eğitim modelinde doğru tercih yapabilmenin yolu bireysel farklılıklarımızı keşfetmemizle başlar. Ata Doruk Koleji “her öğrenci özeldir” anlayışı ile 12 kişilik sınıflarda bireysel eğitim vermektedir.

Ata Doruk Kolejinde her öğrencimizin bir mentör öğretmeni vardır. Mentör öğretmen öğrenci-okul-öğretmen-veli ağlarının planlayıcısıdır.

Ata Doruk Koleji Öğrencilerini kurs takviye ihtiyacını ortadan kaldırmak için;

KTD (Konu Tekrar Dersleri): Eğitim programı içerisine öğretimi yapılan derslerin kalıcı hale gelmesi için okulumuzun tüm öğrencileri için konu tekrar dersleri yapılmaktadır.

BED (Bireysel Etüt Dersleri): Okulumuz tüm öğrencilerin eksiklerini ve bireysel soru analizlerini gerçekleştirebilmek için bireysel etüt dersleri vermektedir.

Okulumuzda YKS  sınavına yönelik 11. Sınıflar için TYT, 12 sınıflar için TYT-AYT sınavlarına yönelik Cumartesi günleri öğrenci isteklerine göre tüm branşlarda seminer dersleri verilmektedir.

Okulumuzda LGS sınavına yönelik 8. sınıflar için tüm branşlarda öğrenci başarı durumları göz önünde bulundurularak seminer dersleri verilmektedir.

Ata Doruk Kolejinde öğrencilerimiz İngilizce derslerini grammar, reading, writing, listening olarak 4 ana branşta yabancı (native) ve yerli öğretmenlerden haftada 12 saat alırken, Avrupa’nın en çok konuşulan dili Almanca ve çağımızın en önemli ve en çok konuşulan dillerinden Çince okul müfredatımızda yer almaktadır.

Çift diploma eğitimimize katılan öğrencilerimiz ortaokul veya lise öğrenimlerini bitirdikten sonra Avrupa’daki birçok lise ve üniversiteye sınavsız geçiş hakkı kazanabilme şansına sahiptir.

Atölyelerimizde temel bilgisayar eğitiminin yanında websitesi tasarımı, robotik kodlama ve ar-ge çalışmaları olarak uygulamalı eğitim verilmektedir.

Ata Doruk Koleji okul için değil, yaşam için öğreten anlayışa sahip her biri alanında uzman öğretmen ve idareci kadrosuyla eğitimde güçlü bir sinerji oluşturmaktadır.

Rehber ve mentör öğretmenleri, yapılan tüm çalışmaların (ödev takip, ders başarı düzeyi, tarama ve deneme sınav sonuçları) takibini yaparak raporlarlar. Yapılan analizler ve raporlamalar eğitim koordinatörlerine sunulur.

Okulumuz sınavlara hazırlanan gruplara (8. 11. 12. Sınıflara) her hafta Cumartesi Türkiye’nin önde gelen deneme yayınlarının sınavlarını uygulamaktadır. Ayrıca işlenen tüm derslerin konuları için ayda bir kez öğretmenlerimizin hazırladığı konu tarama sınavları yapılmaktadır. 5.6.7.8.9.10. sınıflarımıza üç haftada bir deneme, iki ayda bir konu tarama sınavları yapılmaktadır.

Okulumuzda laboratuvar çalışmaları iki alanda yürütülmektedir. Fen-Biyoloji Laboratuvarı, Fizik-Kimya Laboratuvarında uygulamalı eğitim verilmektedir.