İlkokul bitti. Şimdi tempoyu arttırma zamanı. Başarı, özgüven ve mutlu bir gelecek için doğru yerdesiniz. Öğrenci-öğretmen-okul iletişiminde her öğrencimize etkin biçimde ulaşmak ve iletişim kurmak istiyoruz. Ata Doruk Koleji’nde öğrencilerimiz ortaokul eğitimine 12 kişilik sınıflarda başlıyor. 5. Sınıftan itibaren butik ve ayrıcalıklı eğitim ilkelerimizi uyguluyoruz.

ve 6. sınıflarda öğrencilerimizi birebir takip ile akademik açıdan eksiksiz bir biçimde eğitiyoruz. Ayrıcalıklı Eğitim Modelimizi kusursuzca takip ediyor, ihtiyaç halinde özel ders ile öğrencilerimizi destekliyoruz.

Öğrencilerimiz 7. ve 8. sınıf düzeyine geldiğinde akademik düzeydeki eğitimlerinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Liseye Giriş Sınavı’na(LGS) yönelik özel çalışmalar yapıyor, öğrencilerimizin kişisel hedeflerine ulaşmaları için güçlü biçimde destekliyoruz.

Branşlarında uzman ve deneyimli öğretmen kadromuzla öğrencilerimizi bu sürece eksiksiz biçimde hazırlıyoruz. Aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim sorunlarının en yoğun yaşandığı bu dönemde güçlü rehberlik hizmetlerimizle yardımcı programlar oluşturuyor, öğrencilerimizin kaygılarını ve streslerini ortadan kaldırıyoruz.

Uluslararası Düzeyde Dil Eğitimi

Öğrencilerimiz Ata Doruk Koleji’nde yabancı dil eğitimini uluslararası standartta alıyor. 5. Sınıf ile birlikte öğrencilerimiz 12 kişilik sınıflarda eğitim almanın avantajıyla gramer, konuşma ve yazma düzeyinde İngilizce’yi etkin biçimde öğrenmeye başlıyorlar. Kadromuzdaki yabancı öğretmenlerimizle birlikte Ata Doruk Koleji öğrencileri 8. Sınıf sonuna kadar iyi düzeyde İngilizce öğreniyorlar.

Talepleri doğrultusunda ikinci yabancı dil eğitimlerimizle öğrencilerimizi dünya vatandaşı olarak geleceğe hazırlıyoruz.

Başarı, Özgüven ve Mutlu Bir Gelecek İçin…

Hedefimiz Ortaokul’dan itibaren öğrencilerimizin akademik temellerini sağlamlaştırarak “başarıyı” sağlamak, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyerek “özgüvenlerini” güçlendirmek ve yaşamlarının bir sonraki aşamasına hazırlayarak “mutlu” bir geleceğe adım atmalarına imkan tanımak…

Stem ve Kodlama Eğitimleri

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken çağın ihtiyaçlarına göre bir eğitim imkanı sunuyoruz. STEM – Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) – ve kodlama eğitimleri vererek, öğrencilerimizi Endüstri 4.0 çağına hazırlıyoruz. Bu yönde güçlü temelleri ortaokul düzeyinde atıyor, lise ve üniversite bu güçlü altyapıyla gönderiyoruz.

Alanında özel eğitim almış ve sertifikalı öğretmenlerimiz ile kodlama dersleri veriyor öğrencilerimize ayrıcalıklı bir eğitim imkanı sunuyoruz. Maker Atölyemiz ve öğrenci kulüplerimizle robotik eğitimleri için imkan sağlıyoruz.